Toestemming publicatie beeldmateriaal

Beste ouders/verzorgers, leerlingen,

Onze school laat met foto’s en video’s zien wat op school en tijdens schoolactiviteiten gebeurt. Opnames worden gemaakt tijdens verschillende gelegenheden, bijvoorbeeld tijdens activiteiten, schoolreisjes en lessen. Ook uw zoon/dochter kan op dit beeldmateriaal te zien zijn.
Natuurlijk gaan we zorgvuldig om met foto’s en video’s. Wij plaatsen geen foto’s waardoor leerlingen schade kunnen ondervinden en we plaatsen bij foto’s en video’s zonder expliciete toestemming geen namen van leerlingen. Toch vinden we het belangrijk om uw toestemming te vragen voor het gebruik van beeldmateriaal van uw zoon/dochter.
Leg uw keuze van in Somtoday U kunt uw toestemming vastleggen via de elo van Somtoday. Bij ‘Mijn profiel’ ziet u onder ‘Portretrecht’ waarvoor u toestemming kunt geven. Uw toestemming geldt alleen voor foto’s en video’s die door ons, of in onze opdracht worden gemaakt. Het kan voorkomen dat andere ouders foto’s maken tijdens schoolactiviteiten. De school heeft daar geen invloed op, maar wij gaan ervan uit dat iedereen terughoudend is bij het plaatsen van beeldmateriaal op internet.
We willen u vragen om uw toestemming met uw zoon/dochter te bespreken. Leerlingen tussen 12 en 16 jaar willen soms zelf (mede) een keuze willen maken over gebruik van beeldmateriaal. Als u uw keuze thuis bespreekt, dan weten ze zelf of en waarom het gebruik van foto’s en video’s wel of niet mag. Vanaf 16 jaar mogen leerlingen volgens de wet zelf bepalen of beeldmateriaal gebruikt mag worden.
Als we foto’s en video’s willen laten maken voor onderzoeksdoeleinden, bijvoorbeeld om een les van de stagedocent op te nemen, zullen we u daar apart over informeren en zo nodig om toestemming vragen. Ook als we beeldmateriaal voor een ander doel dan hierboven omschreven willen gebruiken, nemen we contact met u op.
Wijzigen van toestemming U mag natuurlijk altijd terugkomen op de door u gegeven toestemming. Ook mag u op een later moment alsnog toestemming geven. U past uw keuze aan in de elo van Somtoday (zie bijlage). Vanaf het moment dat de toestemming wordt ingetrokken, plaatsen we geen nieuw beeldmateriaal meer van uw zoon/dochter. Heeft u een klacht over een eerder geplaatste foto? Neem dan contact op met mij.
Met vriendelijke groet,
A.G.W. Wijnants
Sectordirecteur Holz a

Recente berichten

DOEN OM LEREN

DOEN OM LEREN

Op Holz besteden we veel aandacht aan levensecht leren, dat betekent leren zoals het er in het echt ook aan toe gaat. Leerlingen krijgen bij ons veel echte ervaring door stage te lopen. Daarnaast...

Lees meer
Baas Van Morgen

Baas Van Morgen

De baas van MORGEN, die zit VANDAAG op Holz. Dit project van JINC biedt samen met onze school leerlingen de kans om het stokje over te nemen van een baas van een bedrijf. Danique, Chloe, Youri en...

Lees meer

Holz in de ’tsiedónk’

Dat we op Holz de dingen net iets anders doen dan anderen, dat is al bekend. Maar nu heeft ook 'De Limburger' dit mogen ervaren en op een hele mooie manier gedeeld. ONS verhaal, van Campus tot...

Lees meer

Stagemarkt

Op Holz leer je in de praktijk, op Holz leer je in de echte wereld. Want dat is een van onze pijlers. Onze leerlingen van leerjaar 3 hebben van 4 tot en met 15 April stage gelopen. Om deze stage af...

Lees meer

Vergoedingsregeling 2022

De vergoedingsregeling voor 2022. [pdf-embedder url="https://holz.bcpl.nl/wp-content/uploads/2022/04/2021.12.14.-vergoedingsregeling-2022-aan-gemeenten-instantie-1.pdf"...

Lees meer

Hoog bezoek op vmbo HOLZ!

Vandaag heeft de burgemeester van Kerkrade, Petra Dassen, aan de leerlingen van klas H1c en H1d een gastles mogen geven. Wat doet de gemeente voor kinderen? Wat vinden onze leerlingen belangrijk?...

Lees meer
In gesprek met CDA Kerkrade

In gesprek met CDA Kerkrade

Als Holz zijn wij een school midden in de maatschappij. Wij werken nauw samen met bedrijven, instanties maar ook de politiek binnen onze gemeente. Afgelopen dinsdag is onze directeur in gesprek...

Lees meer
Stage Leerjaar 4

Stage Leerjaar 4

Van maandag 15 t/m vrijdag 26 november lopen alle 4e jaars leerlingen hun snuffelstage. Wij wensen jullie dan ook veel succes en een geweldige ervaring. Tevens bedanken wij onze stagebedrijven voor...

Lees meer

Nieuwsbrief leerjaar 3 & 4 September

Klik op de link om de nieuwsbrief September voor leerjaar 3 en 4[pdf-embedder url="https://holz.bcpl.nl/wp-content/uploads/2021/09/20210902-Nieuwsbrief-1-bobo.pdf" title="20210902 Nieuwsbrief 1...

Lees meer